Stypendia w programie im. Bekkera przyznane!

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) po raz drugi ufundowała stypendia pokrywające koszty pobytu w renomowanych ośrodkach naukowych za granicą. Wśród 126 laureatów programu stypendialnego im. Bekkera znalazło się również kilku naukowców z naszego Wydziału, w tym Dr Michał Antoszczak – adiunkt w Zakładzie Chemii Medycznej.
W ramach stypendium Dr Michał Antoszczak odbędzie 12-miesięczny staż naukowy w zespole naukowym Prof. Raphaëla Rodrigueza w Instytucie Curie w Paryżu, w trakcie którego będzie miał możliwość prowadzenia innowacyjnych badań dotyczących syntezy nowych kandydatów na leki onkologiczne. Niewątpliwą zaletą stażu będzie również możliwość odbycia przez Pana Doktora szeregu szkoleń oraz własnoręcznego wykonania serii zaawansowanych badań biologicznych zsyntezowanych po raz pierwszy związków chemicznych, w tym tych na macierzystych komórkach nowotworowych.