Nowa publikacja prof. Huczyńskiego ukazała się w Experimental Parasitology

W niniejszej pracy przedstawiono ocenę aktywności 20-deoksysalinomycyny (SY-1), naturalnie występującego homologu salinomycyny, pod kątem aktywności trypanobójczej, wyznaczonej przy współpracy z dr Dietmarem Steverdingiem (Norwich Medical School, University of East Anglia). Natomiast synteza związku  SY-1 została wcześniej opracowana przez dr Daniela Stranda (Department of Chemistry, Lund University). Nasze badania pokazały, że SY-1 działa aż 8 razy bardziej trypanobójczo od salinomycyny oraz działa czterokrotnie bardziej selektywnie w porównaniu z salinomycyną.

Dietmar Steverding, Daniel Strand, Adam Huczyński, Trypanocidal and cell swelling activity of 20-deoxysalinomycin, (2022) Experimental Parasitology, 108414. artykuł w wolnym dostępie